Tabela pas ndeshjeve të sotme: Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation “Intelektualët” nisin festën, Haxhimusa trajtohet si mbret Referi reagon pasi u rrah: Më kanë sulmuar disa persona të kryesisë, jemi ende në polici . “Te Sanija”, “Te Gila”, “Plumbtore”, “Falltore”, janë vetëm disa nga emrat që tërheqin “hallexhinjtë”. Kosova U21 ka bilancë të 100 për qind në eliminatore për Euro 2021, ku nga dy ndeshje ka dy fitore . FIFA ZBULON RENDITJEN E KOMBËTAREVE/ Shqipëria vendnumëro, Kosova vendos rekord të ri (TABELA E PLOTË) Futboll Sport. Flamurtari 11 6 3 2 17:12 5 21 3. 1. Kosova U21 e Rafet Prekazit ka arritur një fitore të madhe në … Dardania-Fushë Kosova Galaksia-Rilindja Gjakova-Minatori. Pas kësaj fitoreje, Drita pozicionohet në vendin e parë me 17 […] Një natë më parë, përveç sheshit para Ministrisë së 1.3k. Superliga 2020/2021 rezultati na Rezultati.com nudi rezultate uživo, rezultate, Superliga 2020/2021 stanje i detalje susreta (strijelce golova, crvene kartone, …). Trepça 11 7 2 2 19:8 11 23 2. 11/25/2019. Në mesjavë kishte ndeshje në Ligën e Dytë të Kosovës, këto janë rezultatet dhe tabela para 11 orëve Superliga dhe Liga e Parë e Kosovës pushojnë për disa ditë përshkak të ndeshjeve ndërkombëtare, por futbolli në Ligën e Dytë dhe atë të Tretë nuk pushon as në këtë periudhë, raporton Gazeta Olle. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. Tabela e Serbisë brenda Kosovës (VIDEO) 1 vit më parë 1 ... Televizioni “Klan Kosova” u themelua në dhjetor të vitit 2008. Tabela e Serisë A për vitin 2020. Rezultatet dhe tabela pas 4 ndeshjeve të javës së 16-të Futboll 23 Nëntor 2019 15:05 Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme që filluan në orën 13:00 në kuadër të javës së 16-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. FIFA ZBULON RENDITJEN E KOMBËTAREVE/ Shqipëria vendnumëro, Kosova vendos rekord të ri (TABELA E PLOTË) by Delo.autor 19/09/2019 0 206. 79 – pikë (35) Milano. Gjilani dhe Drita kanë barazuar pa gola në derbi e zjarrtë të Anamoravës, e me rezultat të njëjtë përfundoi edhe takimi mes Llapit dhe Trepçës ’89. Drita e Gjilani kanë dalë triumfuese nga përballjet e tyre në kuadër të javës së tetë në Superligën e Kosovës në futboll, të enjten në mesditë. Fitore në këtë […] Sot janë zhvilluar pjesa dërrmuese e ndeshjeve të xhiros së 23-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Gazeta Online AlbaniaSoccer - Futbolli Shqiptar. Emri i pazakontë, e ka vënë atë në qendër të vëmendjes, por banorët e fshatit janë të lodhur nga talljet e përqeshjet. Transmetimin e filloi që nga 17 shkurti i vitit 2009, me simbolikën e shënimit të njëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës. Fan Club. SHARES. Fillimisht ky garim u emërua si Kupa e Nacioneve Evropiane, duke ndërruar në emrin Kampionati Evropian i Futbollit në vitin 1968. “S’dilja me javë të tëra dhe isha e zverdhur gjithë kohës”, Alesia Bami s’e paska përjetuar aspak mirë famën në fillimet e saj! Fotografi të ndryshme, realizuar këtë të premte në Tiranë, tregojnë gjendjen e disa prej rrugëve të kryeqytetit, një ditë pas protestës së dytë të organizuar pas vrasjes së 25-vjeçarit, Klodian Rasha, nga një efektiv i Policisë. Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Kanë përfunduar edhe tri ndeshjet e ditës së diel në Vala Superligë, kështu duke u mbyllur edhe stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në futboll. UEFA Kampionati Evropian i Futbollit është garimi kryesorë futbollistik i kombëtareve Evropiane në futbollin e meshkujve organizuar nga UEFA.Ky garim mbahet çdo katër vite që nga viti 1960. Futboll. Share 0. Besa-Besë Në vendin e zakonshëm, në shkallët e Lindjes, qëndron miku më i ngushtë i klubit të futbollit Prishtina. Flamurtari 23 15 5 3 33:9 50 ... Kosova (P) 23 7 4 12 31:43 25. Federata e Futbollit e Kosovës - Football Federation of Kosova, Pristina. ... Tabela. 11. Shpërndaje në Facebook Shpërndaje në Twitter. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Kurse, Vëllaznimi mposhti Besën […] Klan Kosova më parë raportoi nga burimet e saj brenda policisë se shumica e policëve të ftuar për intervistim janë të komunitetit serb. 15. Me ndeshjen Prishtina – Drita ka përfunduar pjesa e pare e sezonit 2020/21. Kosova (Vushtrri) - Flamurtari 0:0 Ferizaj - KEK-u 1:0 Nr TABELA N F B H Golat P-M Piket 1. Një numër i makinave në parkingun e IPK-së, janë me tabela te shtetit të Serbisë, ndonëse policët bartin uniformë të shtetit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Argjend Malaj në tentim për ta larguar topin, ka çuar atë në rrjetën e ekipit […] Tabela/ Futboll deri më 30 qershor, shikoni sa lojtarëve te Shqipërisë iu skadon kontrata në këtë datë Vendmet e UEFA-s për të shtyrë Europianin janë bashkëshoqëruar … Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Albania - Superliga 2020/2021. fax.al ben organizimin, grupimin dhe rangimin e permbajtjeve nga ueb faqet shqiptare. Drita mbetet kampion vjeshtor me 41 pikë, tri më shumë se Ballkani që është në vendin e dytë. Tabela lajmëron hyrjen në fshatin e Austrisë, Fucking. Cookies të nevojshëm e bëjnë faqen e përdorshme duke mundësuar funksione bazë si navigacion faqe dhe qasje në zonat e mbrojtura. 73 – pikë (35) Inter. Sport Vision përdor cookies që janë të nevojshme për funksionimin korrekt të faqes sonë të internetit për të mundësuar kërkimin teknik të sigurtë dhe në këtë mënyrë për të siguruar përvojën më të mirë të përdoruesit për ju. Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në futboll, transmeton Periskopi. Lajme nga futbolli shqiptar, ekipet kombetare, superliga dhe gjithcka nga futbolli shqiptar online Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. Rezultatet dhe tabela në Ligën e Parë të Kosovës 23:38 | 3 Shtator 2017 Liga e Parë e Kosovës në futboll ka vazhduar sot me pesë ndeshje interesante, përcjellë arbresh.info. Kosova do ta fillojë aventurën ndaj Azerbaixhanit në Baku në kuadër të Grupit D, kurse Shqipëria e fillon … VIEWS. Prishtina e ka mbyllur fazën e parë […] Tabela e Superligës së Kosovës në futboll! Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Ata duan një emër të ri, pasi po vuajnë nga fenomeni i vjedhjes së tabelave 78K likes. ... Thaçi uron Erdoganin: Kosova është krenare që feston me Turqinë! Mauro Icardi pritet të rikthehet në Serie A, befasohet Interi! 19:08 14/12/2020 “Askush të mos guxojë të deformojë vullnetin e popullit me paratë e drogës” Presidenti Ilir Meta ka komentuar raportin e fundit të Guardia di Financa për luftën ndaj kanabisit në Shqipëri. Edhe ata që shkojnë për herë të parë nuk e kanë vështirë t’i gjejnë fallxheshat, pasi që secila nga ato ka vendosur tabela që tregojnë shtëpitë ku ndodhen ato. Humbje e rëndë për Gjilanin Shënues: Suad Saliagiq (45)Prishtinë, 9 maj - Sulmuesi i Prishtinës, Suad Saliagiq më golin e tij në minutën e 45-të, ia ka siguruar pikët e … ... (Kosova Sot Online ) ... fiton ndaj Denver Pochettino buzë emërimit trajner i Paris Saint-Germain. Me këngët dhe brohoritjet në buzë, ai është i … Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas javës së 17-të Sport December 10, 2020 Kosova merr pjesë me katër boksierë turneun ndërkombëtar të boksit në Sarajevë Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e qytetit. Hysi 11 7 0 4 17:10 7 21 4. Tabela e Grupit A: Për t’i rritur gjasat për kualifikim drejtpërdrejt nga ky grup, Kosova do ta zhvillojë së pari ndeshjen shumë të rëndësishme kundër Çekisë. Tregon kush e nxori nga ‘periudha e errët’ Kanë mbetur vetëm dy ditë nga fillimi i garës më të re nga UEFA për përfaqësueset e kombeve në futboll, e cila quhet UEFA Nations League (Liga e Kombeve). FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Kjo ndeshje do të zhvillohet më 9 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita e mposhti me rezultat bindës, 5-1, Vushtrrinë, derisa Gjilani triumfoi kundër Flamurtarit me rezultat 4-1, raporton Periskopi. Rezultatet dhe tabela pas javës së parë të Premier Ligës, ja kush prin (FOTO) Futboll 12 Gusht 2019 09:16 Ka përfunduar java e pare e sezonit të ri të Premier Ligës e cila filloi me ndeshjen ndërmjet Liverpool dhe Norwich të premten, për tu përmbyllur me superderbin ndërmjet Man Utd dhe Chelsea.