Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. The First League is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 20-team format. “Fan Liga e Kosovës”, adhuruesit e klubeve të huaja së shpejti në fushën e futbollit. Follow Me! 5 Dhjetor, 2020. 1. Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. Kryesia; Garat ekipore 2019. Zyrtare: Ballkani konfirmon shkarkimin e Ismet Munishit. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Galaksia – Bashkim (K) 0:6. Dita e shtunë sjellë tri përballje interesante që do të hapin xhiron e katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar. Liga e Pavarur e Kosovës Independent League of Kosovo 1991–1999 Unrecognised competition parallel to Serbian league system. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. Liga e pare e Kosoves. Liga e Dytë – Java e 8-të . Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. The First Football League of Kosovo (Albanian: Liga e Parë e Futbollit të Kosovës) is the second level of the Kosovar football league system. To follow today’s games and other active leagues, please visit the main page for all competitions in Kosovo. #4 How many goals are scored on average in Superliga e Kosovës in 20/21?The average number of goals in Superliga e Kosovës is 2.45 per game in 20/21. 51%. Sot pas ndeshjes Rahoveci - Ballkani, tifozet vendas kan sulmuar nje lojtar te klubit nga Suhareka me elektro shock ndersa tjetrin e kane goditur me gure ne koke, gjithashtu edhe kombi-busi i skuadres se Ballkani eshte sulmuar me gure. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Away team wins. Sport 4 ditë. Liga e Parë hapet në “heshtje” Jahaj e Boudega, Istogu e nis me fitore ndaj Lirisë Në kohën shtesë, Dukagjini fiton duelin në Gjakovë Dardan Dermaku vendos, Kika e nis me fitore si mysafir E nisin me barazim Braziliani Aguiar vendos në fitoren e parë të stinorit Sport 4 ditë. Beslidhja – Vjosa 1:2. 236 talking about this. Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të… Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. #5 Is there a playoff round in Superliga e Kosovës after the regular season?There isn't a playoff competition after the regular season in Superliga e Kosovës. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës At the end of the season, the bottom two teams in the division are relegated to the third tier, Second Football League of Kosovo. 0. Ngritje në Superligë . Kampionati ekipor Zvicërr 2016. facts. SofaScore tracks live football scores and Liga e Parë table, results, statistics and top scorers. Vëllaznimi në supërligë2017. Play-off. Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Kosovo - Superliga 2020/2021. 33. Iliria – Minatori 5:1. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Superliga e Femrave. Live FFK Superliga. Vendimet e Komisionit Disiplinor lidhur me Munishin, Duron dhe Instagram did not return a 200. Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation. Liga e Parë e Kosovës. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Instagram. Faqe informative për dy nivelet më të larta të futbollit kosovar! Grupi (A) E diel. Open Karposh Shkup (MKD)2017. The organization that is in charge of the league is Football Federation of Kosovo Linku i lajmit u kopjua. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Number of rounds. To follow today’s games and other active leagues, please visit the main page for all competitions in Kosovo. Dita e shtunë sjellë tri përballje interesante që do të hapin xhiron e katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar. The teams are placed in 1 table, with a promotion and relegation system for the best and worst-performing teams. Linku i lajmit u kopjua. Turne ndërkombëtare. Deçani – Ratkoci 6:2 (Leshani dhe Besa pushuan) Grupi (B) – Java e 9-të. Liga e Parë – Grupi A Home > Liga e Parë – Grupi A. Tabela # Club. M W D L GF GA GD Pt 1. With adding games you want to follow in "My games" following your matches livescores, results and statistics will be even more simple. Mire se vini ne faqen Superliga / Liga e Pare e Kosoves Receive notifications for all games in this tournament. 1.4K likes. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Average goals ... Home team wins. Draws. Kupa e Kosovës (F) Ponte Prizreni fiton derbin kundër Rahovecit. Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë Home > Liga e Parë # EKIPI N F B H +-PIKË * Dënuar nga Komisioni Disiplinor me -6 pikë. Live score on SofaScore.com livescore is automatically updated and you don't need to refresh it manually. Istogu ka arritur fitoren e radhës në shtëpi, falë dy golave nga talenti Effa. Competition format of Superliga e Kosovës. E diel. About. Linku i lajmit u kopjua. Malisheva W. D. L. L. W. 14 8 2 4 24 12 12 26 3. 21 dhjetor, 2020 – Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Albania - Superliga 2020/2021. 1 talking about this. Kupa e Kosovës (F) Ponte Prizreni fiton derbin kundër Rahovecit. Sport August 23, 2019 - 10:39. Liga e Parë e Meshkujve. Go to content. Twelve teams participate in the league which operates on a promotion and relegation system. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system. 754 likes. Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 88:82 (20:20, 25:19, 19:25, 24:18), në kuadër të javës së 11-të në Prince Caffe Superligë. Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës, raporton Gazeta Olle. The team with the largest stadium is FC Prishtina with the total capacity of 13,000. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. T. Çanga – Bashkimi (GJ) 2:1. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Dukagjini D. W. W. W. D. 14 7 5 2 26 13 13 26 2. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Live scores service at SofaScore livescore offers sports live scores, results and tables. Main menu: × 1971-2018; Historiku. Kombëtarja e Kosovës; Crete2017; Të ndryshme; Biel/Bienne; 465; ETCC 2017. Ndeshje e baraspeshuar u zhvillua në çerekun e parë dhe këtë e dëshmon edhe rezultati 20:20. Edhe Liga e Parë e ndez futbollin kosovar. Sport 4 ditë. Superliga pushon, por jo edhe Liga e Parë! Prishtina fitoi me rezultatin 1:0 në fushën e Hysit, me golin e Kukajt, ndërsa Trepça 89 mposhti Drenicën në Skenderaj me rezultatin 3:1 dhe kësosh ruajti hapin me Prishtinën në garën për titull të kampionit, shkruan Koha. Division level. Rënie nga liga. Katër ndeshje që zhvillohen sot e mbyllin edhe javën e 4-t të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Sports League. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Liga e Parë e Meshkujve. Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). 1.8K likes. Shpërndaje: Krahas Superligës së Kosovës në futboll, që po duket tejet interesante dhe e luftuar shumë, nga kjo fundjavë adhuruesit e futbollit kosovar do të kenë mundësi t’i ndjekin edhe ndeshjet e Ligës së Parë. Donatorët 2019; Ekipa 2019 Me interesim më të madh pritet ballafaqimi ndërmjet kampionit aktual, Dritës dhe Llapit, ndërsa lideri në tabelë, Flamurtari e pret Lirinë që po ashtu pritet të jetë ndeshje interesante. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. LIGA E PARË LIVE: Rezultatet e xhiros së 16-të. #3 How many rounds are played each season in Superliga e Kosovës?Overall 33 rounds are played in Superliga e Kosovës each season. Active chess Geneve (SUI) 2017. Each team plays overall 201 games in one season and the winner is the team that has the most points at the end of the season. Superliga e Futbollit të Kosovës Football Superleague of Kosovo 1999–present The official name, even though from 2008 for sponsorship reasons the name changes. Additional 1 team qualify for Europa League Qualification tournament or preliminary qualifications. . FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës 8.5K likes. It was established in 1945 and is run by the Football Federation of Kosovo. #1 Which team is the current titleholder in Superliga e Kosovës?The current titleholder in Superliga e Kosovës is FC Drita. The top 1 team qualify for the Champions League Qualification main tournament or preliminary qualifications. The top scorer in the Superliga 19/20 season was Kastriot Rexha with 22 goals. . L.Beranit – R.Kosoves 3:1. Rinia – 18-Korriku 4:0. Liga e Parë . Statuti. Play-out. Superliga e Kosoves ka nisur aktivitetin e saj në vitin e largët1945 me emrin Liga e Provincës së Kosovës, për faktin se Kosova u rreshtua sinjë nga shtatë republikat e asokohe Jugosllavisë. Liga e Parë e Kosovës. Superliga e Kosoves M ; Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e Juniorve të Kosovës ; Liga U21 M ; Orari i Garave Ekipore ; Përfaqësueset Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës, raporton Gazeta Olle. Dy skuadrat tjera që luajnë para tifozëve të […] Dushkaja – Opoja 1:1. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës